صنایع گاز تتیس

آزمایشگاه کالیبراسیون

آزمایشگاه کالیبراسیون تتیس پس از گذراندن بازرسی‌های دقیق و سنگین در سه مرحله سرانجام به عنوان یک مرکز کالیبراسیون کنتورهای گاز دیافراگمی توسط مرکز کالیبراسیون مرجع سیستم‌های اندازه‌گیر گاز شرکت ملی گاز ایران مورد تأیید و به عنوان یک قطب کالیبراسیون در شمال کشور شروع به فعالیت کرده است. از ویژگی‌های این دستگاه تمام اتومات بودن آن، استفاده از فشار سنج‌های دیجیتال برای هر یک از جایگاه‌های کنتور دقت بالای آن می‌باشد.

 • مورد تأیید شرکت ملی گاز ایران
 • مورد تأیید مرکز اندازه‌گیری و اندازه‌شناسی صاایران
 • دارای قرائت خودکار و کالیبراسیون تمام اتوماتیک
 • حرکت یکنواخت و بدون لرزش با دبی و فشار ثابت
 • بدنه تمام استیل و سیستم کار ساده

سنسور مغناطیسی دیجیتال جهت قرائت خودکار

شرکت صنایع گاز تتیس انواع مختلفی از سنسورهای قرائت خودکار را در سیستم‌های کالیبراسیون مورد آزمایش قرار داده است. سنسور مغتاطیس سنج تتیس حاصل تجربه چند ساله این شرکت در طراحی سیستم‌های قرائت خودکار است. این سیستم مستقیما چرخش آهنربای داخلی کنتور را سنجیده و با توجه به نوع کنتور میزان گاز جابجا شده را محاسبه می‌کند. دقت این روش اندازه‌گیری به مراتب بالاتر از روش‌های مشابه بوده و در کنتورهای G4 معادل 0.1 لیتر می‌باشد.

با توجه به آنکه هیچ قطعه مکانیکی متحرکی در این سنسور وجود ندارد، به‌کارگیری آن توسط پرسنل کالیبراسیون به مراتب ساده‌تر است.

فشارسنج دیجیتال تتیس

افت فشار کنتورهای گاز دیافراگمی تحت هیچ شرایطی نباید بیشتر از 2 میلی بار باشد، در سیستم‌های کالیبراسیون موجود، اندازه‌گیری این افت فشار توسط بارومترهای ستون مایع انجام می‌شود اما به علت دشواری قرائت و لزوم ثبت پیاپی دستی در حین مراحل کالیبراسیون، معمولا از انجام آن صرف نظر شده و توسط پرسنل کالیبراسیون با یک مقدار ثابت جایگزین می‌گردد. شرکت صنایع گاز تتیس اقدام به تولید فشارسنج دیجیتال نموده که علاوه بر نمایش میانگین افت فشار هر کنتور، مقدار مذکور را جهت محاسبات به تابلو فرمان اعلام می‌دارد. مقادیری که از بارومتر مربوط به هر کنتور دریافت می‌شود برای استخراج خطای واقعی هر کنتور به کار گرفته شده و علاوه بر این در رکورد هر کنتور برای تحلیل‌های بعدی ثبت می‌گردد.

 • ویژگی‌های دستگاه کالیبراسیون
 • مورد تأیید شرکت ملی گاز ایران
 • مورد تأیید مرکز اندازه‌گیری و اندازه‌شناسی صاایران
 • دارای قرائت خودکار و کالیبراسیون تمام اتوماتیک
 • حرکت یکنواخت و بدون لرزش با دبی و فشار ثابت
 • بدنه تمام استیل و سیستم کار ساده

فشارسنج دیجیتال تتیس

افت فشار کنتورهای گاز دیافراگمی تحت هیچ شرایطی نباید بیشتر از 2mbar باشد. در سیستم‌های کالیبراسیون موجود، اندازه گیری این افت فشار توسط بارومترهای ستون مایع انجام می‌شود اما به علت دشواری قرائت و لزوم ثبت پیاپی دستی در حین مراحل کالیبراسیون، معمولا از انجام آن صرف نظر شده و توسط پرسنل کالیبراسیون با یک مقدار ثابت جایگزین می‌گردد. شرکت صنایع گاز تتیس اقدام به تولید فشارسنج دیجیتال نموده که علاوه بر نمایش میانگین افت فشار هر کنتور، مقدار مذکور را جهت محاسبات به تابلو فرمان اعلام می‌دارد. مقادیری که از بارومتر مربوط به هر کنتور دریافت می‌شود برای استخراج خطای واقعی هر کنتور به کار گرفته شده و علاوه براین در رکورد هر کنتور برای تحلیل‌های بعدی ثبت می‌گردد.

 

جهت سفارش با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید:

تلفن دفتر مرکزی: ۰۲۱۷۷۹۰۱۱۷۶

تلفن کارخانه: ۹-۰۱۱۳۲۰۷۳۴۳۸

keyboard_arrow_up