صنایع گاز تتیس

کنتور گاز هوشمند شرکت تتیس

دستگاه کنتور گاز هوشمند شرکت تتیس با ویژگی حذف مشکلات امنیتی در مراجعه حضوری، حذف خطاهای انسانی هنگام قرائت کنتور. و ثبت خطاهای کنتور توسط مهندسان و طراحان شرکت صنایع گاز تتیس ساخته شد. در سال‌های اخیر کشورها مقررات جدیدی در خصوص مدیریت بهینه مصرف انرژی به‌ویژه گاز را تصویب کرده‌اند. که یکی از آنها زیر ساخت اندازه گیری هوشمندSMI است که دسترسی لحظه‌ای به اطلاعات گاز مصرفی و مدیریت مصرف واقعی گاز را امکان‌پذیر می‌سازد. در این راستا جهت گیری و استراتژی جهانی به سوی جایگزینی تمامی کنتورهای گاز معمولی با کنتور گاز هوشمند است.

کنتور هوشمند گاز چیست؟

کنتور هوشمند گاز تجهیزی است که هدف اصلی آن اندازه‌گیری حجم گاز مصرفی مشترکین خانگی متناسب با ارزش حرارتی گاز می‌باشد. در این کنتور جابجایی دیافراگم در محدوده‌ای مشخص و تبدیل این حرکت خطی به دورانی در نهایت باعث چرخش شمارنده‌شده که با کمک سنسور اثر هال می‌توان مقدار گزارش‌شده توسط شمارنده را در میکروکنترلر جانبی دستگاه ذخیره کرد.

از جمله قابلیت‌های این کنتور، ثبت مقدار حجم گزارش شده توسط شمارنده، اندازه‌گیری حجم استاندارد مصرفی با استفاده از تبدیل دمایی و اندازه‌گیری دبی مصرفی در حالت استاندارد می‌باشد.
از دیگر قابلیت‌های این کنتور می‌توان از امکان قطع و وصل جریان گاز، ذخیره اطلاعات اندازه‌گیری‌شده به صورت ساعتی، روزانه و ماهانه و ثبت و ذخیره‌سازی رویدادها نام برد.
قرائت و ارتباط با این کنتور از راه دور بنا به درخواست مشتری با یکی از دو تکنولوژی GPRS یا LoRa امکان‌پذیر است. همچنین برای ارتباط در محل یک پورت نوری روی کنتور در نظر گرفته‌شده است که به شما امکان اعمال تنظیمات و یا برداشت اطلاعات با استفاده از HHU (قرائت‌گر دستی) را می‌دهد.

ویژگی‌های کنتور گاز هوشمند شرکت تتیس

کنتورهای گاز هوشمند خانگی شرکت تتیس دارای مزايا و وي‍‍ژگی‌های متنوعی است كه عبارتند از:

  • عمر طولانی باتری تا ۱۰ سال
  • قابلیت ارتقاء نرم افزاری بورد الکترونیکی
  • ذخیره اطلاعات اندازه‌گیری‌شده در حافظه دائمی
  • محاسبه حجم استاندارد گاز بر اساس جبران دما و فشار محیط
  • مجهز به انواع سنسورهای تشخیص اختلال ایجاد‌شده توسط افراد
  • امکان پشتیبانی از بسترهای ارتباطی ارسال‌داده مختلف جهت قرائت از راه دور
  • امکان ثبت رویدادها و خطاهای ایجادشده (فشار، دما، مصرف بیش از حد و …)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up